
Undrar just varför alla (?) jyckar tycker det här är så kul..? 😀
Om Sam Zodiac
Jag är 67 år och frånskild, numera i en ny, varm relation. Jag bor i Barcelona sedan en tid tillbaka och har med stort intresse strövat runt i stadenn med dess trånga gränder, uråldriga historiska byggnader och konstverk och med iPhone-kameran ständigt skjutklar. :)
De senaste fem månaderna har jag emellertid återvänt till Sumpan (Sundbyberg) väster om storstan, där jag arbetade som bussförare på 70-talet.
En del är sig likt, men inte speciellt mycket. :)
Mina intressen framgår ganska tydligt av bloggens innehåll; Utveckling, såväl på det personliga/spirituella planet som det globala.New Age, astrologi, Illusioner, foto samt drogdebatten, där jag efter bästa förmåga drar mitt strå till stacken för att försöka skapa opinion när det gäller att legalisera den växt som så småningom med stor sannolikhet kommer att rädda vår miljö och ge biverkningsfria, effektiva mediciner- hampan!
Såväl den industriella varianten som den indiska.
En helt underbar bild 😀
Fick mig att garva rakt ut !
Tack Sam
Hehe… Ja, den är festlig! 😀
You’re most welcome, Vakar’n!
Ser man med näsan (som jyckar gör) blir det sannolikt en massiv blandning av ”syn”intryck som strömmar genom hjärnan i rådande situation – förmodar jag. Vov.
Haha… Naturligtvis, Darren! Det har du helt rätt i.
Vov på dig själv! 😀
Det luktar förmodligen skunk i bilen. :>)
Haha… möjligheten finns ju, Amlor! 😉
Just like a rolling stone.
Right on, Darren…! 😀